JE DŮLEŽITÉ BÝT NEUSTÁLE VDĚČNÝ

Už jste viděli nový film, který se zabývá osobním rozvojem, a který je svým tématem podobný Secret?Jmenuje se Kompas a vystupují v něm přední osobnosti coachingu, mentoringu o osobního rozvoje.

Zaujal mě příběh Joe Vitala. Joe Vitale před lety živořil a neměl peníze na nájem. V té době se začal zabývat osobním rozvojem a uvědomil si, že pokud chce v žívotě mít dostatek a přítáhnout k sobě věci, které chce, musí být vděčný za věci, které má teď. Vždyť vždycky jsou lidi, kteří jsou na tom hůř než vy. Když máte střechu nad hlavou a jídlo v ledničce, máte si co obléci, patříte mezi nejbohatší lidi této planety.  Joe si uvědomil, že si žije líp než králové a královny před staletími. Joe se pokusil být vděčný za to, že má tužku, se kterou může psát.

Ten nápad se mu zdál ze začátku divný, ale potom si uvědomil, že obyčejná tužka mu poskytuje mnoho možností – může s ní napsat svoje vizualizace a afirmace, může s ní napsat knihu atd. a jeho pocity se začaly měnit.

Dnes má Joe ranč a kolekci luxusních aut a vířívku a každý večer, když se koupe ve své vířivce dívá se na hvězdy a pociťuje vděčnost, ale všechno to začalo s obyčejnou tužkou.

Vděčnost je jedna z nejdůležitějších emocí – pokud jsme vděční, jsme v harmonii s Vesmírem.

Vděčnost je ocenění a ocenění je vyjádřením lásky.

Zastavte se a chvíli přemýšlejte, za co jste ve svém životě vděční.

Pridat.eu

2 komentáře to “JE DŮLEŽITÉ BÝT NEUSTÁLE VDĚČNÝ”

  1. Renáta 15 června 2010 at 20.43 #

    Vděčná jsem za každý den, kdy se vzbudím a žiju…

  2. a 24 července 2010 at 12.35 #

    Je to teda film Secreat – Tajomstvo, alebo Kompas? Taký film ani recenzie neviem nikde na webe najst


Leave a Reply