Dlužíte sobě objevit svůj životní talent

Daisy Chain
Creative Commons License photo credit: left-hand

Na světě není člověk bez talentu. Talent je největším našim aktivem, které můžeme mít. Talent je naše přirozená schopnost něco dělat výjimečným způsobem. Talent máte, když děláte něco lépe než ostatní lidé.

Objevení Vašeho talentu Vám přinese příležitosti, o kterých se Vám ani nesnilo, že byste je mohli mít. Když budete dělat to, co je vaším životním talentem, práce Vám půjde snadno a také zvýšíte svoje šance na finanční úspěch. Díky používání svého talentu vyniknete nad průměr.

Zeptejte se sami sebe:

 1. Co si myslím, že umím dělat?
 2. Co vím, že umím dělat?
 3. Co vím, že umím dělat dobře?
 4. Co bych dělal/a v životě, kdyby peníze nebyly problém?
 5. Při jaké aktivitě se Vám zastaví čas, nemáte nutkání se dívat na hodinky. Jste uvolnění a tato aktivita Vám přináší radost?
 6. Existuje činnost, kterou když vidíte dělat jiné lidi, říkáte si: „To bych chtěl /a dělat také.“

Někdy je opravdu těžké odpovědět na tyto otázky, ale pokud to uděláte, mohu Vás ujistit, že Vás to posune dál ve Vašem osobním rozvoji.

Váš talent se musí rozvíjet, nestačí, že jste na něco talentovaní.

Pokud nebudete rozvíjet Váš talent, tak Vám bude k ničemu.

Objevit svůj životní talent, to je dar, který musíte sami sobě dát.

Pokud si nevíte rady s hledáním svých jedinečných talentů, najděte si kouče, který se specializuje na tuto oblast. Zjistila jsem při práci s mými klienty, že každý z nich měl hned několik talentů, ale svoje schopnosti považovali za něco tak samozřejmého, že je nikdy nepovažovali za talent. Pokud umíte výborně vařit a celá Vaše rodina se „olizuje za ušima“ pokaždé, když jim předložíte svůj výtvor, uspokojuje Vás, když vidíte, jak jim chutná –  pravděpodobně je to Váš talent (a Vaše rodina má velké štěstí!)

Pokud budete dělat to, co je Vaším talentem, bude Vás práce těšit, budete z ní cítit velké uspokojení a naplnění.

Najít svůj životní talent to je povinnost, kterou máte vůči sobě. Nechcete přece prožít celý život v práci, která Vás nebaví, a kde nemůžete rozvíjet a realizovat svoje schopnosti.

O objevování životního talentu jsem dělala ve středu 3.8.2011 internetovou přednášku Objev svůj životní talent.

Přeji Vám, abyste objevili svůj talent, abyste jej rozvíjeli a používali.

Marie Michaličková
Kouč osobního rozvoje

Pridat.eu

2 komentáře to “Dlužíte sobě objevit svůj životní talent”

 1. zdenka 1 srpna 2011 at 15.13 #

  Tesim sa na prednasku !
  Zdenka .

 2. Karolína Šrahůlková 9 června 2014 at 16.18 #

  Nedávno jsem slyšela velmi moudrá slova od jedné ženy, úspěšné spisovatelky. Než se stala úspěšnou spisovatelkou, stále ji ve škole říkali, ty vůbec neumíš psát, nemáš šanci se prosadit v oblasti literatury. A je dnes tak úspěšná. talent je pouze v nás, jen my jej v sobě můžeme objevit. I když nás někdo může navést na tu správnou cestu.


Leave a Reply