Dělejte vždycky všechno tak, jak nejlépe umíte

Když jsem byl malý, tak jsem na svém otci obdivoval, že vždy dokázal odpovědět na každou otázku. Já jsem také chtěl být tak „moudrý„, abych uměl odpovědět na všechno a správně.

Naučil jsem se preciznímu vyjadřování, naučil jsem se mít rozhled, chtěl jsem vědět o všem a chtěl jsem každému umět pomoci vyřešit jeho problém.

Časem jsem ale zjistil, že tento vypěstovaný perfekcionismus není to nejlepší, co můžete zažívat v životě. Co se týče fungování ve společnosti a v zaměstnání, to je super, tam budou rádi, pokud budete neomylní, ale co se týká vašeho osobního uspokojení … to už je jiné.

Často se stává, že když se pouštíte do nových věcí, tak nedokážete dotáhnout vše do dokonalosti. Pokud byste chtěli, tak pravděpodobně, žádná věc by nebyla dokončena, protože vždycky se dá něco vylepšovat …

To mě trápilo dlouhé roky, udělal jsem kvalitní práci, ale protože jsem věděl, že ještě může být něco lepšího, nedokázal jsem přijmout to ocenění, tu radost, že je to hotové.

Ale pak jsem našel jedno mocné pravidlo: „Dělejte vždy všechno tak, jak nejlépe umíte“ … ale s jedním důležitým vysvětlením … „Nejlépe jak umíte“, není vždy stejné … mění se to od situace k situaci.

Pokud jste unavení, tak množství a kvalita vaší práce bude asi nižší.

Pokud vás práce nebaví, tak je to podobné. Ale pokud vás něco baví, tak pravděpodobně překonáte svůj limit a budete dělat věci ještě lépe, než jste si mysleli, že dokážete. Uděláte více práce za kratší dobu.

Proto buďte k sobě spravedliví, usilujte o nejlepší výsledek, ale když dosáhnete v danou chvíli menší, radujte se z toho, dopřejte si pocit spokojenosti a úspěchu z vykonané práce.

V dané chvíli jste udělali to nejlepší, co jste uměli. Příště to může být lepší, ale minulost je minulost, už se změnit nedá.

Toto je jedna ze čtyř dohod, které můžete přijmout do svého života. O dalších si budeme povídat na internetové přednášce ZDARMA s názvem:

Čtyři dohody pro získání osobní svobody

která se uskuteční 11. 5. 2011 od 20:00 přes internet.
Rezervujte si místo ZDE.

Přesný odkaz, kde bude přednáška vysílána přes internet, budeme zasílat emailem přihlášeným účastníkům nejpozději 1 hodinu před začátkem přednášky.

Těším se na vás

Ján a Marie Michaličkovi

Pridat.eu

One Comment to “Dělejte vždycky všechno tak, jak nejlépe umíte”

  1. František Hadaš 9 května 2011 at 21.50 #

    Zdravím, malinko jsem otázku pozměnil na : Děláte vždycky všechno tak, jak nejlépe umíte ? Odpověď : Ani náhodou. Minulý týden jsem zasedl k PC hodinu předem, po nějaké chvíli jsem zjistil, že není středa, ale čtvrtek. Jestli je mi vůbec možné pomoci, tak o tom velice pochybuju. Zdraví F.Hadaš


Leave a Reply